Fotenie akcií – zásah do čierneho ?

Fotenie. Niekto začína fotením prírody, rodinnej oslavy či hneď skočí do reklamnej fotografie, pretože potrebuje nafotiť produkt svojej novo vzniknutej študentskej firmy. Všetci začíname niekde, no skončíme úplne inde. To platí pri všetkom.

@lau.urban
Foto: @tompelak, model: @lau.urban

“Cesta fotografa je kľukatá, často vás zavedie tam, kde by ste nečakali, že vás zavedie.”

Milujem zachytávať emócie na fotke, čo ma zaviedlo až k foteniu akcií (rozumej diskotéky a koncerty). Nestihol som ich nafotiť veľa, ale dostatočne veľa, aby ma v jednom utvrdili. V čom ? Že tady cesta nevede.

Párty študentov
Foto: @tompelak

Je to zvláštne byť fotografom na veľkej akcii. Pri fotení sa vždy rozprávam s ľuďmi, zdieľame spoločne príbehy, emócie, prítomnosť. Na akcii zrazu toto odpadá. Obrovské množstvo ľudí, každý vyjadrujúc inú, či podobnú emóciu, ktorí dokopy vytvárajú atmosféru. Človek s foťákom je odrazu každého najlepší kamarát (“Braško,braško. Odfotíš nás? Poooď vypiť. Pozývam”).

Mentalita

Prečo teda už akcie nie? V jeden piatok som bol fotiť akciu. Ľudia sa zabávali, chceli sa fotiť, srandovali. Strávil som čas nad výberom a editom fotiek. Teším sa, že fotky sú hotové a tak som ich zverejnil. Čakal som na prvé reakcie. Udrela však krutá realita a ľudia s výhražným tónom (omieľajúc dookola GDPR, aj keď ich znalosť je tak 5%) začali vypisovať či tú a tú fotku nemôžme zmazať. Ukázalo sa však, že len zahraniční trošku zabúdajú na svoj pôvod na Slovensku a alkohol v ich ruke na fotke zrazu vytvára problém.

Foto: @tompelak
Ego

Nesmiem taktiež zabudnúť na veľké egá manažérov hviezd našej repovej scény, ktorí vás môžu za vašu ochotu veľmi ľahko poslať do istého otvoru. Čo je aj ďalší dôvod, prečo nemám záujem naďalej pokračovať vo fotení akcií. Dostať vynadané za službu, vďaka ktorej budú mať oni materiál na zdieľanie a chválenie sa, nie je to, po čom moje srdiečko túži.

Koncert Kali
Foto: @tompelak

Treba skúšať, hľadať si cesty. Niekto na akciách miluje ten vibe a množstvo ľudí, hviezd. Ja som v tom našiel akurát tak “exit”.

Koncert Kali
Foto: @tompelak

One thought on “Fotenie akcií – zásah do čierneho ?”

  1. Spätné upozornenie: Ako vzniká fotka? - MUDROTY

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.