INNOVATION DAY 2019 by Innovlab

Innovation day 2019 – deň, keď sa startupová scéna Košíc opäť stretla. Deň, keď sa rodia a rozvíjajú inovatívne nápady.
Innovation day, ktorý organizuje Innovlab, je akcia zameraná na predstavenie tvorby a transformácie inovačných myšlienok do skutočných projektov. Počas jedného dňa, plného praktických workshopov, majú účastníci možnosť rozvíjať svoj nápad pod taktovkou skúsených mentorov. Tento projekt je organizovaný až v 32 krajinách Európy.

Druhý ročník Innovation day sa konal 25.10.2019, v priestoroch košického Kulturparku. Témou druhého ročníka bolo hľadanie vylepšení v oblasti zdravia, digitálneho zdravia a zdravotnej starostlivosti v prepojení na technológie.

Fotka Innovlab - Startup Center Kosice.
Zdroj: https://www.facebook.com/innovlabkosice/

Myslím si, že Innovation day je jednou z najlepších akcií v roku, už len z hľadiska organizácie. Balíček na privítanie, jedlo, časový harmonogram, odborný mentoring, priestor aj samotné ceny sú veľmi atraktívne. Hoci je táto celodenná akcia pomerne intenzívna, čas utečie práve vďaka príjemnej atmosfére veľmi rýchlo.

V spomínaných priestoroch Kulturparku zanedlho vznikne aj nový co-working pre startupy. Vznik takýchto priestorov v Košiciach veľmi vítam, pretože nápady, ktoré počas takýchto súťaží vznikajú, majú veľmi krátku životnosť. Väčšinou sa rozpadnú už po opustení dverí. Takto vytvorené co-workingy môžu podporiť ďalší vývoj nápadov, následnú reprezentáciu Slovenska v zahraničí a koniec koncov aj zlepšenie života ľudí, pre ktorých je ten či onen nápad určený.

Ďakujem Innovlabu, že túto akciu organizuje a dúfam, že sa vidíme aj o rok.

Zdroj: https://www.facebook.com/innovlabkosice/
Fotka Innovlab - Startup Center Kosice.
Zdroj: https://www.facebook.com/innovlabkosice/

Upravené a skontrolované: Zuzana Tokarčíková

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.